musicjuice.co.uk

Forma 1 Orosz Nagydíj 2019

papírból-rózsa-1-perc-alatt
December 24, 2021, 12:42 pm

Ami az időeredményeket illeti, Leclerc-nek úgy sikerült a tavalyi első edzés leggyorsabb körénél jobb időt autóznia, hogy idén keményebb gumikeverékeket vitt magával Szocsiba a Pirelli, vagyis általános gyorsulás várható a hétvégén. Leclerc egyébként 1:34, 462-vel nyerte az edzést, ami 26 századmásodperccel gyorsabb Vettel tavalyi, az első edzést nyerő idejénél. A második edzésen a Red Bull pilótája, Alex Albon volt a legnagyobb gondban – miután áthajtott egy kerékvetőn, megrepedt a kocsi padlólemeze, és az olaj is elkezdett szivárogni a kocsijából. A szerelőknek 20 perc alatt sikerült kicserélni a padlólemezt, ami után Albon a 10. helyen zárta a gyakorlást. A leggyorsabb ezúttal csapattársa, Max Verstappen lett, aki 3 tizednél is többet vert a második legjobb Leclerc-re. Őket a két Mercedes követte, majd Vettel már 1 másodperc hátránnyal jött az ötödik helyen. Az első edzés végeredménye A második edzés végeredménye

Forma 1 orosz nagydíj 2009 relatif

Charles Leclerc, a Ferrari monacói pilótája nyerte szombaton a Forma-1-es Orosz Nagydíj harmadik szabadedzését Szocsiban. A 21 éves versenyző a pénteki két gyakorlást is beleszámítva a legjobb időt érte el. Mögötte csapattársa, a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel lett a második, míg harmadikként az ötszörös vb-győztes és címvédő brit Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője végzett. Az Orosz Nagydíj időmérő edzését 14 órától rendezik, a futam vasárnap 13. 10 órakor rajtol. Orosz Nagydíj, 3. szabadedzés 1. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:32. 733 perc 2. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 1:33. 049 3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:33. 129 4. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:33. 354 5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:34. 227 6. Romain Grosjean (francia, Haas) 1:34. 308 A további program, szombat 14. 00: időmérő edzés vasárnap 13. 10: futam Kiemelt fotó: Dimitar DILKOFF / AFP

Charles Leclerc volt a leggyorsabb a Ferrarival az Orosz Nagydíj első pénteki szabadedzésén, amin hajszállal nyert Max Verstappen előtt. A top 3-ba még Sebastian Vettel fért be, majd utána jött a két Mercedes. A viszonylag komoly incidens nélkül lezajló edzésen a hazai közönség előtt versenyző Danyiil Kvjaté volt az első említhető esemény: a Toro Rossóban leállt a kocsiba frissen beszerelt Honda-motor, ami miatt az orosz pilóta a mezőny végéről kezdi majd a futamot. Rajta kívül a másik három Honda-motort használó pilóta is új fejlesztéseket kapott, ők 5-5 rajthelyes büntetést kapnak majd a futamra. A Honda azért cserélt most, hogy ne a következő versenyen, a Honda hazai futamán kelljen rajtbüntetéssel bajlódniuk Japánban. A következő fontosabb esemény a boxutca elején jött, ahol az egyik Haas lassított le váratlanul, kitérő manőverre kényszerítve Lewis Hamilont. Szocsiban egy éles jobbkanyar után kezdődik a boxutca, a Haas pont a kanyar végén lassított, meglepve a bajnokot. Az edzés legvégén két pilóta is bajba került – Valtteri Bottas Mercedesén meghibásodott a DRS, míg Daniel Ricciardo az utolsó körén megpördült, és a kocsi hátuljával a gumifalnak csúszott, letörve a hátsó szárnyat a Renault-ról.

12. Madách imre út 13.11.2013

Hamilton keményebb, lassabb keverékkel indul majd a két Ferrari közül a második helyről, de aligha lesz esélye direktben megelőzni őket. A címvédő arról beszélt, hogy határozottan más taktikával menne Szocsiban, mint a Ferrarik, a kulcs viszont pont az lehet, hogy még a két Mercedes is eltérő taktikával készül a versenyre – egyikük egy túl korai, a másik pedig egy túl kései boxkiállással próbálkozhat a láthatóan gyorsabb Leclerc, Sebastian Vettel páros ellen. Az Orosz Nagydíj rendhagyó időben, 13. 10-kor rajtol majd.

Tulajdonképpen kisebb fajta csoda, hogy Lewis Hamilton megszerezte a második rajthelyet a vasárnapi Orosz Nagydíjra Charles Leclerc mögött, ugyanis a Mercedes nem hogy gyorsult volna tavalyhoz képest Szocsiban, hanem 0, 6 másodpercet vesztett. Gondolhatnánk, hogy a Pirelli gumijai a ludasok, hiszen a gyártó keményebb keverékekkel készült 2019-ben, mint egy évvel korábban, csakhogy a tíz csapatból hat gyorsult, és a Mercedesé a legnagyobb lassulás. Olyannyira, hogy a Ferrarihoz képest nettó majdnem 1 másodpercet vesztenek saját 643 ezredmásodperces lassulásuk, illetve a Ferrari 315 ezredes gyorsulását figyelembe véve. Összességében egyébként a 2021-től a Renault Mercedesre cserélő McLarené a legnagyobb ugrás, ők 2, 282 másodpercet javultak a tavalyi időmérőhöz képest, ami hatalmas előrelépés. A Mercedes mellett a Haas (0, 336 mp), a Racing Points (0, 545) és az Alfa Romeo (0, 618) lassult még a RaceFans gyűjtése alapján. A Mercedes a váratlan lassulás után agresszív versenystratégiában bízhat.